• Anasayfa
  • Favorilere Ekle

Bursa'da Özel İngilizce Dersi

    Bursa'da özel ingilizce dersi bulmak zor olmasa gerek. Bursa'nın büyük bir şehir olmasının da etkisiyle binlerce öğretmene ulaşmanız mümkün.

 Ders bulmak zor olmasa da kendiniz için en doğru ingilizce öğretmemini bulmak pek kolay değil.
Bu konuda size yardımcı olmak için bir kaç şey 

önerebilirim.

1.Amacınızı Belirleyin 

   İngilizce'yi neden öğrenmek istiyorsunuz? İş için, belli bir sınavdan(YDS, TOEFL, IELTS, TEOG...vs.) geçmek için, okul sınavları yoksa sadece kendinizi geliştirmek için mi? Amacınızı belirledikten sonra amacınıza uygun ders veren kursları veya özel öğretmenleri bulmak kalıyor geriye. Bunun için ikinci adıma geçiyoruz.

2. Nasıl öğrendiğinizin farkına varın?

   Tüm insanlar aynı şekilde öğrenmez. Kimisi grup içinde daha iyi öğrenirken kimisi kendi başına, kimisi dinleyerek, kimisi de yazarak ve bu örnekleri daha da çoğaltabiliriz. Peki siz İngilizce'yi nasıl öğreniyorsunuz? Buna vereceğiniz cevap bir ingilizce kursunda mı yoksa özel ders alarak mı ingilizceyi öğreneceğinize temel teşkil edecektir.

3. Ne kadar zamanınız var?

   İngilizce öğrenmede en önemli hususlardan biri de zaman. Bana en çok sorulan sorulardan biri "İngilizce'yi ne kadar zamanda öğrenirim?".  Bu soruya genelde (içimden:-) ) "Türkçe'yi ne kadar zamanda öğrendiyseniz o kadar zamanda" diye cevap veriyorum. Zamanı belirleyen bir kaç etmen var: haftada ne kadar zaman ayırabilirsiniz, mevcut seviyeniz nedir ve siz İngilizce'nin ne kadarını öğrenmek istiyorsunuz? Bu üç etmene verdiğiniz cevaplar zamanı belirliyor.
 

Özel İngilizce Dersi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Bebekler ve Çocuklar için İngilizce
Yökdil İngilizce Sınavı Garantili Özel Ders
Yökdil Sınavı nedir?3415 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
 Limasollu Naci