• Anasayfa
  • Favorilere Ekle

Bursa'da Çocuklar İçin İngilizce

Bursa'da bebekler ve çocuklar için bir İngilizce Kursu


Helen Doron metodu, bir dil bilimci olan Helen Doron tarafından 1985'te geliştirildi ve tüm dünyada early English öğretiminin öncüsü oldu. Bu benzersiz metodoloji üç aylıktan itibaren çocukların, kendi ana dillerini öğrendikleri gibi duyduklarını tekrarlamaya ve pozitif yönlendirmeye dayalıdır. Helen Doron, bu metodun ilk ilhamını kızı dört yaşına geldiğinde Suzuki metodu ile keman derslerine başladığında aldı. Dr. Suzuki, bu metodunu ana dil yaklaşımı olarak adlandırıyordu ve çocukları keman çalmaya, nota öğretmeden önce başlatıyordu. 

Dr. Suzuki ile görüşmelerinde Helen Doron, dünya üzerinde çocuklara yabancı dil öğretiminde nasıl bir yanlışlık yapıldığını gördü. 

Gerçekten, onların 
'dilin müziğini'öğrenmeye ihtiyaçları vardı. Gerçekten de, bebekler ve küçük çocuklar anne babalarından, kendilerine bakanlardan ana dillerini kelimeleri, cümleleri, şarkıları, hikayeleri tekrar tekra
r duyuyorlardı ve çocuklar bir diğer dili de aynı bu şekilde öğrenebilirlerdi. Glenn Doman ve İnsan Gücünün Başarısı Enstitüsü, çocukların inanılmaz kavrama gücüne değinerek Helen Doron metodolojisinin etkinliği hakkında önemli bir bilgi vermektedir.

Bugün, Helen Doron Early English 3 aylık bebekten 18 yaşındaki gençlere kadar değişik kurslar sunmaktadır. Milyonlarca çocuk bu metod ile İngilizce öğrenmiştir. Helen Doron metodu, oyunlar, hikayeler, çalışma kitapları, flash kartlar, hikaye kartları, özgün şarkılar vasıtasıyla İngilizce öğrenmeyi yönlendirir. Rahat ve zevkli bir ortamda hızlı, neşeli ve tamamen doğal olarak gerçekleşen öğrenme çocukları uluslararası dil sınavlarına da hazırlar. 

Helen Doron Early English'in hikayesi

Helen Doron Early English programının temeli Helen Doron'un 1984'de, dört yaşında olan kızı için müzik dersi aldırtmak istediğinde, bir keman dersinde atıldı. Helen Doron sadece bir öğretmen değil aynı zamanda bir annedir de. Dünyadaki birçok ebeveyn gibi o da çocuklarının akademik başarısı ve zenginleşmesi için gayret sarf etmiş, kızı için keman dersleri arama sürecinde, müzik ve lisan öğrenmeyi yakından ilişkilendiren ünlü Suzuki keman öğrenme yönteminden etkilenmiştir.

Dr. Suzuki, çocukların anadillerini kolayca öğrendiklerini düşünerek temel lisan öğrenme prensiplerini müzik öğrenimine de uygulamıştır. Bu yöntemine 'Ana Dil Yaklaşımı' adını vermiştir. Helen bu prensibin İngilizce öğretmek konusundaki önemini görmüş ve Dr. Suzuki'nin ebeveyn sorumluluğu, sevgiyle teşvik ve devamlı tekrar ilkelerini Helen Doron Erken İngilizce Sistemi'nin yapı taşları olarak benimsemiştir. Dr. Suzuki'nin metodunda çocuklar önce müziği duyarak başlıyor, sonra evde arka planda onun teyp bandını dinliyorlardı. Çocukların enstrümanı tanımaları, notalardan ve melodilerden once onun çıkardığı seslerle başlıyor, duyduklarını çalmaya başlıyorlardı.

Helen Doron, bir dil bilimci ve eğitimci olarak müzik ve dil öğrenme arasındaki benzerliği hemen farketmiştir. Eğer çocuk bu yöntemle müziği başarılı bir şekilde öğreniyorsa dili neden öğrenmesin ki? 1985'de Helen Doron evinde küçük kızıyla geçirdiği birkaç yıldan sonra tekrar profesyonel mesleğine döndü ve küçük gruplarla öğrenimi, pozitif desteği, duyduğunu tekrarı esas alarak şarkılar, kafiyeler ve hikayeler hazırlayarak kendi yakın çevresinde tanıtımına başladı.

Sonuç inanılmaz derecede başarılıydı. Helen Doron'un İngilizce öğretiminde yarattığı sistem çocuklar tarafından çok sevildi. Helen Doron'un neşeli ve canlı dersleri çocukların duygusal, bedensel, zihinsel gelişimlerini harekete geçiriyordu. Helen Doron sahip olduğu tüm boş vakitleri yeni öğrenciler doldurmaya başladı. Artık büyümeye ihtiyaç duyuyordu: Böylece Helen Doron Early English doğdu.

Franchise işletme olarak ilk Helen Doron Early English Öğrenim Merkezi 1997'de Avusturya'da açıldı. Bugün 36 ülkede 700'ün üzerinde öğrenim merkezi ve bir milyonun üzerinde çocuk İngilizceyi Helen Doron metodu ile ana dilleri düzeyinde öğreniyor.

Üç aylık bebeklerden itibaren genç çocuklara kadar kurslarda sadece İngilizce konuşmaya odaklanılmıştır ve ileriki yaşlarda okuma ve yazma, drama programları da bu eğitimin bir parçası olmaktadır. Helen Doron sınıfları neşe, arkadaşlık ortamında öğrenme arzusu ve cesareti yaratmaktadır.

Ve hepsi bir keman dersi ile başladı...Özel İngilizce Dersi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Bebekler ve Çocuklar için İngilizce
Yökdil İngilizce Sınavı Garantili Özel Ders
Yökdil Sınavı nedir?3466 kez okundu

Yorumlar

my family     31/03/2016 21:49

oley bu sayfa sayesinde yazılıdan 100 aldım
Misafir - sude naz

my family     31/03/2016 21:59

yuh yani ingilizce öğretmeni daha 2. sınıftayken yazılı yapıyor ama olsun sorun yok bu sayfadan ders çalıştığım için s9ınıfta 85 in üstünde alanların karnesine 5 geliyor hiç bir çocuk 85 i geçemedi ama ben 100 aldım bu nu hazırlayana çok teşekkür ederim
Misafir - nehir

 Limasollu Naci