• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
Konuşarak İngilizce Öğren

Günlük Rutin İngilizce Eğitim Sitesi Nasıl Eğitim Veriyor.

İngilizce öğrenmek için birçok yol denemenize rağmen başarılı olamıyorsanız seçtiğinizin eğitim kurumunuzun doğru olduğuna emin olmalısınız. İngilizce eğitim veren binlerce İngilizce kursu ve özel ders kurumlar vardır. Doğru bir kurum olmadığı sürece ise İngilizce öğrenemez, motivasyonunuzu düşürmenize neden olur. İngilizce pratik yapıldığı sürece kolaylıkla öğrenilebilen bir derstir. Telaffuzu kolay, anlaşılabilir, karmaşıklıktan uzak bir dil olduğu için her yaştaki öğrenci rahatlıkla öğrenebilir. İngilizce artık öğrenilmesi zorunlu yabancı dil haline gelmiştir. Günlük rutin İngilizce konuşurken zamanla bu öğrenme işini profesyonel hale getirdiğinizden kendinizin bile haberi olmaz. İngilizce öğrenmeye başladığınızda sözcük hazneniz 50 iken İngilizce öğrendikten sonraki kelime hazneniz 1000’i rahatlıkla aşar. Kelime haznenizi genişletmek için oturup saatlerce kelime ezberlemenize de gerek yoktur. Birkaç kelime ile cümle kurarken zamanla daha uzun cümleler kurabilirsiniz. Hayalinizi kısa sürede gerçekleştirmek için profesyonel eğitim veren kurumları tercih etmelisiniz. İngilizce öğrenmek hiçbir zaman hayalinizde kalmamalı… Profesyonel olarak konuşmak istiyorsanız doğru bir karar vermeniz yeterlidir. İş İngilizcesi, çocuğunuzun İngilizce eğitimi ya da üniversite İngilizcesi için tercih edeceğiniz eğitim kurumunun önemi büyük bir etkendir. Okul hayatımız boyunca aldığımız İngilizce eğitimler oldukça yetersizdir. Sadece ders geçmek amacıyla öğrenilmeye çalışılan İngilizce derslerin tamamı ezberci yöntem ile öğretilmektedir. Ezber ile öğretilen İngilizce dili de zamanla unutularak öğrenciye hiçbir katkı sağlamamaktadır. Aslında gereken önemi hem öğrenci hem de öğretmen vermiş olsalar okul bitiminde profesyonel olarak İngilizce konuşabilir hale gelebiliriz. İngilizce okullarda öğrenilecek bir dil değildir. Mutlaka farklı bir eğitim kurumundan profesyonel destek almak gerekir.

İngilizceyi oturup gramer kurallarını anlamaya çalışarak ya da ezber yaparak öğrenmeniz mümkün değildir. İngilizceyi hiç bilmiyormuş gibi sayıp sıfırdan öğrenmek her zaman daha başarılı olmanıza olanak sağlayacaktır. Ankara İngilizce kursları bakımından oldukça imkânı geniş bir şehirdir. İngilizce dilini daha rahat öğrenebileceğiniz bu kurslar için zaman ayırmanız gerekecektir. Zaman sorunu yaşıyorsanız online İngilizce eğitim sitelerini ya da özel ders veren öğretmenleri tercih etmelisiniz. İngilizce kurslarında birebir eğitim imkânı pek fazla olmadığı için öğrenci aklına takılan her soruyu sormakta güçlük çeker. Özel ders alabileceği kanallarda öğrenci her zaman daha rahattır. İstediği soruyu daha rahat sorabilir. Yapamadığı zamanda rencide olmaz. İngilizce öğrenirken birden konuşmaya çalışmayı beklemeniz son derece yanlıştır. Küçük bir bebeğin zamanı geldiğinde apalayıp ardından yürümesi gibi düşünmelisiniz. İlk başta iki sözcük ile cümle kurmaya çalışırken aldığınız eğitim ile daha çok sözcük ile daha uzun cümleler kurabilirsiniz. İngilizce merak edilmediği sürece asla öğrenilmez. Merak bu dili kolay öğrenmenin en kolay yoludur. Yolda yürürken bir nesnenin ya da bir eylemin İngilizce karşılığını merak edip bakmanız o sözcüğün ya da eylemin aklınızda kalmasını kolaylaştırır. İletişim kurarken zorlanıyorsanız bu bir şeylerin eksik olduğu anlamına gelir. Yeteneğinizin ya siz farkında değilsinizdir ya da karamsarlığa kapılıyorsunuzdur.

İngilizce dilini öğrencilere daha kolay öğretilme konusunda kendini geliştirmiş http://www.konusarakogren.com sitesi öğrenciler ve aileler tarafından en çok talep gören online ingilizce öğrenme siteleri arasındadır. Öğrencilerin kolaylıkla İngilizce öğrenebileceği bu siteye öncelikle üyelik yaptırmanız gerekir. Üyelik işlemi sırasında iletişim bilgilerinizin siteye vermeniz gerekir. Amerikalı eğitmenler verdiğiniz cep numaranıza test konuşmasının hangi saatlerde olacağına dair bir kısa mesaj gönderir. Üyeliğin ardından eğitmen size bildirdiği saatler arasında sizi arayarak 3,5 dakikalık bir test görüşmesi yapar. Bu test görüşmesi tamamen ücretsizdir. Öğrenci danışmanı seviyeniz hakkında bilgiler vermek ve işleyiş hakkında da bilgilendirmek amacıyla öğrencilerini arar. Site işleyişi derslerin süresi, eğitim şekli derken sizin karar vermenize yardımcı olur. İkna olmadığınız durumda site hakkında öğrencilerin yorumlarını okuyabilirsiniz. Ders almaya karar verdiğiniz zaman belirlenmiş 3,6 ve 9 aylık ders programlarından herhangi birini seçebilirsiniz. Ders programlarını ve saatini siz belirlersiniz. Eğitim süresi seviyenize göre belirlenmektedir. Genellikle 10,20 ve 30 dakikalık eğitim süreleri vardır. Bu sürenin sonunda gördüğünüz eğitim ve konuşmanız mp3 formatında size özel sayfaya yüklenir. Size özel bu sayfada önceki ders kayıtlarını inceleyerek ne kadar yol kat ettiğinizi daha rahat görebilirsiniz. Eğitmenler eğitim sonunda öğrencinin yanlışlarını not ederek öğrencinin özel sayfasına yazmaktadır. 
  
751 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
 Limasollu Naci